• Боја: Pull Me Over Red
 • Капацитет: 55 kW / 75 КС
 • Внатрешна навлака: Ткаенина во внатрешност network, Moonray
 • Менувач: 5-брзински мануелен
 • Гориво: Бензин
 • Број на врати: 5
 • Каросерија: 5-врати

Опрема

 • 6 звучници
 • Left Hand Drive
 • Radio R4.0 IntelliLink
 • Автоматски темпомат, подесување на брзина
 • Асистент за тргање на угорница
 • Асм. гуми и тркала
 • Борд компјутер
 • Висинско прилагодување на предно десно седиште
 • Внатрешно огледало
 • Воздушни перничиња за возачот и за совозачот, странични перничиња, плафонски перничиња-завеси
 • Волан, 3-краци, кожен со сребрена боја на рамка
 • Горна црна лајсна B/S
 • Далечинско електронско заклучување на врати
 • Двоен засилувач на сопирачка
 • Детско седиште, ISOFIX само двостепено
 • Дневни светла
 • Електрика и греење на надворешни ретровизори, во боја на каросеријата, рачно преклопување
 • Електрика на надворешни ретровизори, електрично подесување, рачно преклопување, со загревање (Основа: црна зрнеста; капак: боја на каросерија)
 • Електрични прозорци за возачот
 • Електрични прозорци за патникот
 • Задни седишта концепт 2 (единечно превиткување со неподелена клупа и наслон 40/60)
 • Затемнети стакла
 • Кратка кровна антена
 • Магленки, напред со црни рамки
 • Мерач на брзина во километри
 • Моно тонска сирена
 • Надворешни рачки на врати обоени со боја на каросеријата
 • Намалено ниво на течност за ладење & киламтизација, автоматска регулација на двозонска клима, електронска контрола на климатизација со филтер за честичкиi, рачен контролен индикатор
 • Наслон за глава позади, централно
 • Најдобро рангирана NCAP Rating Pack (4*)
 • Ограничување на затегнувањето на ременот на предното седиште
 • Основа за тркало, држач со четири дупки
 • Отстранување на исписот на страничната заштитна лајсна
 • Паметен потсетник за појасот на задното седиште
 • Подобрен инструмент за приказ на информации за возачот
 • Потсетник за појас, напред возач
 • Потсетник за појас, напред совозач
 • Предна решетка пакет 1 (зрнеста црно)
 • Предно светло за магла
 • Прекинувач за деактивирање на воздушното перниче на совозачот (копче)
 • Примарен клуч, на превиткување
 • Програма за електронска стабилност (ESP)
 • Радио контрола кај управувачот
 • Радио систем за инфозабава - Средно ниво (BYOM 2)
 • Рачна контрола на воздух
 • Рачно подесување на предното седиште, 4 насоки, возач
 • Светилка заден свод: осветлување на делот за багаж
 • Светло за читање
 • Сводна светилка, напред со светло за читање и микрофон за хендзфри телефон
 • Сензор за надворешна температура
 • Сенка за сонце, возач, со огледало (со капак)
 • Серво управувач, непроменлив однос на вртежи, електричен ( серво управувач осетлив на брзина на движење - SSPS )
 • Систем за мониторинг на притисокот во гумите
 • Систем за следење на притисокот во гумите (TPSM)
 • Систем против закочување при сопирање (ABS), 14-инчен преден диск, 9-инчен заден валјак
 • Спортски предни седишта
 • Столб на управувачот со можност за накосување, продолжување
 • Уред за нивелирање на предни светла, автоматски
 • Халогени предни светла
 • Халогенски предни светла
 • Црни столбови
 • Челично тркало 6.0J x 15 со раткапна флеш
Покажи ги сите Сокрие

Дополнителна опрема

 • Целосна големина на челично резерно тркало
 • Пакет за пушачи (запалка и пепелник)
 • Enjoy Plus Pack
Покажи ги сите Сокрие

Прашајте за цена

Auto CEM

Magistrala Skopje - Tetovo 1200 Tetovo

(0)44 353 330, 071 247 867

Полињата означени со * се задолжителни
Откажи

Слични возила на залиха

Enjoy, B 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
Enjoy, D 1.4 XEJ, 66 kW / 90 к.с.
 
Enjoy, D 1.4 XEJ, 66 kW / 90 к.с.
 
Enjoy, D 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
Enjoy, D 1.4 XEJ, 66 kW / 90 к.с.
 
Enjoy, D 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
Enjoy, D 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
Enjoy, D 1.4 XEJ, 55 kW / 75 к.с.
 
Enjoy, D 1.4T NEJ, 74 kW / 100 к.с. Start/Stop
 
Enjoy, D 1.4T NEJ, 74 kW / 100 к.с. Start/Stop
 
Enjoy, D 1.4T NEJ, 74 kW / 100 к.с. Start/Stop